ریاضیات تجربی:
درس ریاضی در کنکور تجربی با ضریب ۶ – ۳۰ سوال را به خود اختصاص میدهد که اغلب داوطلبان به تعداد کمی از این سوالات را پاسخ میدهند که از حیث تراز افزایش سوالات پاسخ داده شده میتواند تاثیر بسزایی در رتبه داوطلب داشته باشد

نحوه مطالعه درس ریاضی :
برای یادگیری صحیح این درس نیاز به حل تمرین زیاد به صورت تشریحی و مطالعه به صورت حل تمرین و یافتن راه حل های مناسب برای حل سوالات است و در مراحل پیشرفته تر حل تست فروان.

تست زنی:
تست زنی مهمترین مطلب در مطالعه ریاضی است و هرچه تعداد تست زده شده بیشتر باشد تسلط شما در این درس بیشتر میشود. بعد حل تمارین برای تثبیت بهتر درس تست های طبقه بندی شده از هر مبحث و بسته بندی شده که میتواند شامل بسته های ۲۰ تا۵۰ تایی باشد که لزوم آن ابتدا تسلط کامل بر درس توسط تشریحی کار کردن است

مرور و جمع بندی: برای جمع بندی ریاضیات یک راه مناسب میتواند استفاده از کتاب های جمع بندی یا خلاصه نویسی های خودتان هنگام حل تمارین و مطالعه اولیه استفاده کرد و پس از آن باید تست های جامع و زماندار را کار کرد .

نکات مهم:
۱. برای رسیدن به درصد دلخواه در ریاضی لازم است مباحث اسان تر و کمتر وقت را انتخاب و کار کرده که هم در زمان صرفه جویی کرد و هم به راحتی میتوان به درصد دلخواه رسید.
۲.گاهی میتوان برای فهم مباحث سخت تر ابتدا به بررسی تست های ان پرداخت و با مطالب مهم درس و قسمت های مهم و سوال خیز ان پی برد.
۳. در ابتدای مطالعه ریاضی و تست زنی لازم نیست زماندار عمل کنیم و حل سوال اولویت دارد.
۴. یافتن راه حل های ساده و کوتاه میتواند زمان زیادی را برای شما زخیره کند البته راه حل باید قابل فهم باشد وگرنه باعث سردرگمی میشود.

*** نکته بسیار مهم : درس ریاضی در رشته تجربی بسیار آسان طرح می شود ولی به خاطر ترسی که اکثر بچه ها از ریاضی دارن سراغ اون نمیرن باید ترس خودتون رو کنار بذارین و چالش درس ریاضی رو برا خودتون حل کنید.
منبع: میلاد قاسمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.