برای همه ما پیش اومده که وقتی با تمام وجود غرق درس خوندن شدیم، یکسره با سر و صداهای اضافی و مزاحم مواجه میشیم، برادر کوچک تر با صدای بلند آواز می خونه، مامان پای تلفن با دوستش خوش و بش می کنه، بابا با دقت اخبار تلویزیون دنبال می کنه و هیچکس شاید اونقدر به تمرکز ما موقع درس خوندن اهمیت نده. تو همچین موقعیتی باید یاد بگیریم چطور با وجود صداهای اضافی، به درس خوندن ادامه بدیم.

loud

قدم اول : اولین راه حل خیلی ساده اس، استفاده از گوش بندهای طبی که در داروخانه ها می فروشند، ما رو از صداهای اضافی دور می کنه.
قدم دوم : به کتابخونه پناه ببرید، تو همچین موقعیت هایی باید به کتابخونه های خلوت رفت. ولی بهتره ساعت هایی که خونه خلوت تر از بقیه موقع هاس، تو خونه درس بخونیم.
قدم سوم : به موسیقی گوش کنید! بعضی وقت ها برای دور شدن از سروصداهایی که تمرکز ما رو به هم می ریزه باید به موسیقی گوش کرد، در این روش از هدفون استفاده کنید، ولی نه به هر سبک از موسیقی، آهنگ های رپ و راک و پاپ و…گزینه ی مناسبی برای درس خوندن نیست، از موسیقی هایی استفاده کنید که آرامشبخش و فضاساز باشه می تونیم بهتون سبک Ambient پیشنهاد بدیم.
قدم چهارم : آرام و عمیق نفس بکشیم، چشم هارو ببندیم، چند دقیقه به اصطلاح ریلکس کنیم تا تمرکزمون رو دوباره به دست بیاریم و با آرامش موضوع رو با خانوده درمیون بذاریم.

منبع : کنکور لایف

برچسب ها: ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *