ریاضی برای اکثر داوطلبان کنکور مانند یک کابوس بزرگ هست , اصلا از اولش با این درس مشکل داشتند و در امتحانات همیشه یکی از معضل های بزرگ , ریاضی بود . این جمله ی معروف که اصلا ریاضی به چه دردی می خورد را معمولا زیاد از زبان اکثر دانش آموزان می شنویم , ولی آیا کسانی که در کنکور درصد بالایی در ریاضی کسب می کنند همه شان پایه ی قوی دارند ؟ یا می توان با پایه ی ضعیف در ریاضی کنکور موفق شد ؟ شاید شنیدن حرف های رتبه ی ۷ کنکور که زمانی در آزمون های آزمایشی ریاضی را منفی می زد جالب باشد :

ریاضی کنکور

یادم میاد تو ریاضی خیلی مشکل داشتم. هر کتابیو انتخاب میکردم ۲-۳ روز میخوندم بعد رهاش میکردم و کلا اعتماد به نفس خوندن ریاضی نداشتم. همه درصدام بالای ۸۰ بود به جز ریاضیم ک گاهی منفی هم میزدم ولی با مشورت گرفتن از دوست تک رقمیم تونستم درستش کنم . اون به من یه اصل ساده رو گفت که با اون اصل تونستم درصد ریاضیم رو خیلی بالا بیارم و حتی گاهی بهترین درصدم بود. واقعا حرفش واقعیت بود. واقعیتی که هممون صد بار شنیدیم ولی هیچ وقت تو زندگیمون عملیش نکردیم.
بهم گفت که اول یه کتاب که خودت باهاش راحتی انتخاب کن و جز اون چیزی نخون فعلن ولی اول بسملا با این ذهنیت که من ریاضیم خیلی ضعیفه شروع نکن و با خودت بگو همونطور که خیلیا این درسو میخونن و درصد خوبی میگیرن منم میتونم.
من یه کتاب خریدم ریاضی رو اوردم جز برنامم و چنان به این درررس علاقه مند شدم که حتی گاهی زیست رو نمیخوندم ولی ریاضی رو میخوندم…
فقط ذهنیتتون رو تغییر بدید..

مقاله اصول مطالعه ریاضی کنکور به صورت مبحثی را از دست ندهید.

۴ دیدگاه. ارسال دیدگاه

سلام من ریاضیم خیلی ضعیفه ایا امیدی هست که یاد بگیرم برای کنکور لطفا جواب بدید

صد در صد امید هست بستگی به اراده آدم داره درسته سخته ولی شدنیه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *