چند نکته مهم برای موفقیت در امتحانات نهایی

a_3_

همه‌ی شما می‌خواهید در امتحان نهایی نتیجه‌ی بهتری از نیم‌سال اول کسب کنید؛ زیرا معدل امتحانات نهایی در کنکور تأثیر زیادی دارد. برای استفاده از فرصت باقی‌مانده و برنامه‌ریزی درست به این نکات توجه کنید:

۱- در تمام درس‌ها قدرت تشخیص اولویت‌ها را داشته باشید. تشخیص دهید کدام فصل و کدام مبحث بیش‌ترین سؤالات را به خود اختصاص داده‌اند. مباحثی را که در سال‌های گذشته تکرار بیش‌تری داشته‌اند زمان بیش‌تری را برای مطالعه‌ به آن‌ها اختصاص دهید. هم‌چنین می‌توانید با حل سؤالات امتحان نهایی سال‌های اخیر مباحث مهم را تشخیص دهید.

۲- در درس‌های متنی، خط به خط کتاب درسی را بخوانید؛ مثلاً در  دین و زندگی باید خط به خط کتاب درسی را بخوانید و سؤالات کلی برای خودتان طرح کنید و پاسخ دهید.

۳- در درس‌های محاسباتی بعد از خواندن کتاب درسی به حل مثال‌ها و تمرین‌های کتاب درسی بپردازید سپس بیش‌ترین تمرکز را روی حل تمرینات تشریحی بگذارید و حل تمرین‌ها را تا جایی پیش ببرید که به جواب نهایی برسید؛ زیرا نوشتن راه‌حل و پاسخ نهایی هر کدام نمره‌ی جداگانه دارند؛ مثلاً در فیزیک نوشتن راه‌حل‌ها و جواب آخر هر کدام نمره‌ی خاص خودش را دارد. حواستان باشد هیچ راه‌حلی را ذهنی انجام ندهید.

۴- برای آشنایی با تیپ سؤالات امتحانات نهایی از کتاب «مجموعه‌سؤالات امتحان نهایی» استفاده کنید. این کتاب سؤالات تمام درس‌ها را در چند سال اخیر دربردارد و دارای پاسخ تشریحی کامل است و بارم‌بندی هر سؤال مقابل آن نوشته شده است. در این کتاب منبع سؤال مشخص شده و شما می‌توانید سؤال مربوط به هر مبحث را پیدا کنید. هم‌چنین اگر سؤالی را بلد نبودید می‌توانید با پاسخ تشریحی کامل کتاب به جبران آن بپردازید.

۵- استفاده از کتاب خودآموزی، در مرور مطالب و پی بردن به اشکالات و رفع آن‌ها به شما کمک می‌کند.

منبع: سایت صدای مشاور تحصیلی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *