🌹برای هر درس آموزش صحیح داشته باشید و یک کتاب تست را انتخاب کنید و همان را ادامه دهید،اینکه بطور ناقص از کتاب های مختلف تست بزنید به ضرر شماست.

🌹-وقتی برنامه آزمون خود را شروع میکنید بایستی طوری برنامه ریزی کنید که اکثر تست های مربوط به مبحث موجود در آزمون را بزنید.ولی اگر تعداد تست ها خیلی خیلی زیاد است  می توانید مثلا تست های زوج یا فرد را انتخاب کرده و تست زنی را شروع کنید.ولی حتما یادتان باشد که کدام تست هارا نزده اید
🌹هنگام تست زنی اینطور نباشد که یک تست را بزنید و جوابش را بخوانید و بعد سراغ تست بعدی بروید؛بلکه مثلا ۵٠ تست اول را بزنید و سپس آنها را تصحیح کنید.
🌹برای صرفه جویی در وقت ،یک پاسخنامه آماده داشته باشید و بعد از اینکه مثلا ۵٠ تست را زدید آن را به یکی از اعضای خانواده تان بدهید تا برایتان تصحیح کند و شما در آن تایم استراحت کنید تا زودتر بتوانید به بقیه تست ها برسید.
🌹هنگامی که پاسخنامه تصحیح شده به دست شما رسید ٣ حالت اتفاق می افتد:
*تست هایی که درست جواب داده اید و مطمئن هستید که نکته قابل توجهی ندارد : در مورد این تست ها لازم نیست که پاسخ تشریحی را مطالعه کنید
*تست هایی که درست جواب داده اید اما شک داشته اید(در هنگام تست زنی باید کنار این سوالات علامت بزنید) : در مورد این تست ها پاسخنامه را مطالعه کنید.
*تست هایی که غلط جواب داده اید:مطالعه پاسخنامه
🌹بعضی از دانش آموزان می گویند فلان کتاب سخت است و از سطح کنکور بالاتر است و … در جواب این سوال باید بگوییم که شما باید اول آموزش و یادگیری صحیح و اصولی از درس داشته باشید مطمئنادر قالب آن اموزش تست هایی از سخت به آسان حل خواهد شد.و سپس سراغ تست های کنکور بروید.
🌺مسئله دیگر در مورد زمان دار بودن یا نبودن تست زنی است؛تا قبل از عید که مباحث جدید هستند اگر کمتر تست زمان دار بزنیم موردی ندارد،ولی بعد از عید تست زنی زمان دار بیشتر توصیه می شود.

در پایان توجه به این نکته ضرورت دارد که وقتی تست های یک مبحث را می زنید حتما حتما در کنار سوالات نکته دار و مهمی که به آن توجه نکرده بودید علامت بگذارید تا در هنگام مرور لازم نباشد دوباره کل کتاب را کار کنید.😊

#زینب پورخانعلی – مشاور ونوس

برچسب ها: ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *