خوب یک سوالی که خیلی از دانش آموز ها دارند اینه که چرا هر چی بیشتر درس میخونم نتیجم بدتر میشه انگار وقتی درس نمیخونم تووی آزمون های تستی بهتر میشه ترازم؟
خوب این یک دلیلی میشه که امیدشون رو از دست میدن و دیگه کنار میکشن و با این جمله که من اتعداد ندارم و موفق نخواهم شد جواب سوال خودشون رو میدن و نا امید میشن و دیگه حس جنگندگی هم از دست میدن و تمام.
شما به مدت یک هفته تا دو هفته بیشتر از قبل برای آزمون آزمایشی مطالعه میکنیدخوب حالا دیگه این آزمون با آزمون های قبلی فرق داره براتون و انتظارتون از خودتون بالا تر رفته و می خواید نتیجه ۲ هفته تلاشی که داشتید رو ببینید و معولا این انتظار رو بچه ها از خودشون دارند که برند و سر جلسه و درصد های خیلی بالا و نزدیک به ۱۰۰ رو بزنند.
خوب آزمون شروع میشه اتفاقی که میوفته اینه که دانش آموز از همون ابتدا میخواد همه سوال ها رو حل بکنه و چون انتظار زیادی از خودش هم داره و انتظار تغییر داره مقداری هم استرس داره خوب شما در حقیقت اونقدر تواناییتون زیاد نشده که در بتونید تمام سوال ها رو پاسخ بدید و این انتظار باعث خواهد شد که شما سر سوال ها بیش از حد وقت بگذارید و خیلی از سوال های آسون تر هم که قبلا میتونستید حل کنید رو به علت مدیریت غلط و همین طور استرسی که گرفتید نتونید حل کنید.
به علاوه این که خیلی از سوال های سخت رو قبلا چون اصلا بلد نبودید از کنار اون ها رد میشدید اما الان اون ها رو تا حدی بلد شدید اما تسلط شما هنوز در حدی نیست که شما بتونید موفق به حل درست اون ها بشید و نکته هایی که در دل سوال هستند رو به درستی تشخیص بدید و به دام سوال ها میفتید و تعداد غلط های شما هم زیاد خواهد شد.در ضمن چیز دیگری که هست و باید به اون اشاره کنیم اینه که شما هنوز با روشش مطالعه درست آشنایی ندارید و روش شما به علت عدم تجربه که توی درس خوندن دارید اشتباه هست و این هم یکی از عواملی دیگر از عوامل هست.
حالا شاید این سوال برای شما پیش بیاد ک پس باید چه کرد؟خوب شما اول باید به روش درست برای آزمون تستی درس بخونید و با نظم و برنامه پیش برید که ذهن شما در آزمون دچار آشفتگی نشه و بتونید شرایط رو توی آزمون مدیریت کنید و البته به روش درست هم آزمون بدید و دیگر این که صبر داشته باشید و منطقی عمل کنید

برچسب ها: ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *