شمابرای کنکور باید به صورت تخصصی و کارآمد مطالعه کنید.زیاد درس خواندن گاهی بیشتر به ضرر شما تمام خواهد شد.مثلا اگر مباحثی که در سالهای اخیر از کنکور کنار گذاشته شده را بخوانید قطعا متضرر شده اید.همچنین اگر اولویت خود را به درس هایی که کمترین سوالات از آنها طرح می شوند بدهید.
هر هفته فکر کنید که آخرین هفته برای درس خواندن شماست. مسلما باید اولویت را به درس های مهمتر داد.کمال گرایی و اینکه با خود فکر کنید می توانید تمام کتاب های درسی و کمک درسی خود را مطالعه و مرور کنید کاملا اشتباه است.

Kaplan1

مثلا در درس ادبیات سوالات بدین گونه است.
قرابت معنایی۹ تست
آرایه های ادبی۳تست
املاو لغت ۵تست
زبان فارسی ۵تست
تاریخ ادبیات ۳تست
فرضا دانش آموزی که از زمستان تصمیم به درس خواندن می گیرد باید یکی از مقوله های کم اهمیت تر را کنار بگذارد.به طور مثال تاریخ ادبیات بسیار مبحث سنگین و فرّاری است که میتوان در آن شرایط زمانی محدود، از آن صرف نظر کرد. یا مبحث آرایه های ادبی نیاز به تمرین، مطالعه و حل تست های فراوان دارد و برای پاسخگویی به هر سه تست باید بر ۲۴مبحث سنگین به طور کامل مسلط باشید. پس آرایه ها هم میتواند باتوجه به دانش و زمان هر دانش آموز جزو گزینه های قابل چشم پوشی قرار گیرد.درس املا برای دانش آموزانی که با مشکل املا مواجه بوده اند می تواند گزینه مناسبی برای کنار گذاشته شدن باشد.با توجه به این که گزینه های سوالات املا کاملا نزدیک به هم بوده و احتمال خطا در آن بسیار زیاد است.
برای زبان فارسی عمدتا از چند مبحث اصلی سوال طراحی میشود که حداقل به دو سوم سوالات آن می توان با کمی آموزش و تمرین پاسخ داد.
سوالات قرابت معنایی که عمده ترین مبحث کنکور ادبیات را تشکیل می دهد لزوما نیاز به دانش بالایی در زمینه ادبیات ندارند.پنجاه درصد دانش و پنجاه درصد مهارت.
مهارت یعنی اینکه بدانید چگونه گزینه های اضافی را خط بزنید و یکی یکی نکات را دریابید تا به جواب برسید. برای این مهم شما نیاز به تمرین و حل تست دارید.باید از همین حالا کار را با یک کتاب تست میکرو طبقه بندی آغاز کنید. در اول راه کنار هر گزینه بنویسید پیام و مفهوم کلی این گزینه چیست.به طور خلاصه در پنج یا شش کلمه. اگر این روش را پیاده کنید با حل حدود صد تست به مهارتی شگفت در قرابت معنایی دست خواهید یافت. به یاد داشته باشید که در تست های قرابت معنایی از هرجایی ممکن است شعر یا عبارتی بیاورند که شما حتی در طول دوران تحصیل چشمتان به آن نخورده است ولی عموما گزینه ها کلمه سخت ندارند و اگر هم کلمه سختی داشته باشند، در یک پرانتز معنای آن کلمه نوشته خواهد شد.
👤امیررضافتحی

۱ دیدگاه. ارسال دیدگاه

عالی بود جناب فتحی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *