🔶🔶درس شیمی

images

🔺درس شیمی از درس‌هایی است که اگر چه در گروه درس‌های اختصاصی قرار دارد اما می‌توان گفت به نوعی مطالب آن ترکیبی از مطالب خواندنی و مفهومی است. در این مقاله می‌خواهیم کمی در مورد قسمت خواندنی این درس صحبت کنیم.

🔺همیشه این توصیه را به دانش‌آموزانم می‌کنم که در این درس اگر کتابتان را خوب و برای هر آزمون ۳ تا ۴ بار مطالعه کنید مطمئناً درصد بالای ۵۰ کسب خواهید کرد، البته منظورم مبحثی همچون استوکیومتری نیست؛ زیرا این طور مباحث نیازمند حل تمرین زیاد هستند.

🔺اما چگونه می‌توانیم برای هر آزمون ۳ بار یک مبحث را مطالعه کنیم و در آزمون موفق شویم؟

🔺باید دیدگاه خود را نسبت به آزمون‌ها عوض کنید و این بدان معناست که فکر کنید جمعه‌ی هفته‌ی اول، آزمون دارید.

🔺بار اولی که شروع به مطالعه می‌کنید با این دید بخوانید که قرار است چند روز دیگر از آن مبحث آزمون دهید و حواستان باید کاملاً جمع باشد.

🔺برای بار دوم که مطالعه می‌کنید فرق اساسی را در درس شیمی با درس‌هایی مثل ادبیات متوجه خواهید شد. یک مثال ساده در ادبیات: نام پدر رستم، زال است. این مطلب را اگر ۱۰۰ بار هم بخوانید موضوع عوض نخواهد شد و نام پدر رستم همان زال است؛ اما در شیمی اگر یک مطلب را برای بار اول مطالعه کنید برای بار دوم شاید برای‌تان اتفاق افتاده باشد که با مطالعه‌ی همان مطلب یک برداشت جدید از آن خواهید داشت. این‌جاست که درس شیمی خود را از درس‌های عمومی جدا می‌کند و این یعنی شما برای فهمیدن کامل یک مطلب باید تعداد دفعات مطالعه‌تان را افزایش دهید.

🔺بار سوم که مطلبی را در درس شیمی مطالعه می‌کنید، اگر خوب فهمیده باشید باید خلاصه‌نویسی را آغاز کنید و حاشیه‌ی کتاب شیمی‌تان پر از نکاتی باشد که برداشت‌های خودتان از مطالب آن صفحات است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *