زمان ثبت نام کنکور۹۸ و برگزاری آن، به همراه ارائه شیوه ی جدید تابلوی نوروزی برای برنامه ریزی کنکور

ثبت نام کنکور و برگزاری کنکور سراسری ۹۸

زمان ثبت نام کنکور سراسری ۹۸ روزهای چهارشنبه ۲۴ بهمن ۹۷ الی پنج شنبه ۲ اسفند ۹۷ میباشد. تاریخ برگزاری کنکور نیز روزهای پنج شنبه ۱۳ تیرماه ۹۸ و جمعه ۱۴ تیرماه ۹۸ خواهد بود.

سعی کنید بر اساس این تاریخ ها، ثبت نام و برگزاری حتی اگر فرصت کمی دارید، برنامه ریزی کنید. ما در این مطلب شما را با یک شیوه ی تابلوی نوروزی کنکور آشنا میکنیم.

همچنین با توجه به این نکته، که برخی رشته محل ها نیز بدون کنکور و تنها براساس سوابق تحصیلی ثبت نام کنکور و پذیرش را انجام میدهند، که در کل تعداد ۲۸۱ رشته محل هستند. فقط رشته های دانشگاه آزاد در این مجموعه رشته محل وجود ندارند. باید توجه داشته باشید که ثبت نام کنکور، برای کل ظرفیت پذیرش دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در کل ۵۵۰ هزار نفر، می باشد. همچنین داوطلبان باید برای پذیرش در این رشته محل ها از تاریخ ۲۰ اسفند ۹۷ تا ۶ شهریور ۹۸ ثبت نام کنند. این ۲۸۱ رشته محل را میتوانید در سایت سازمان سنجش دریافت کنید.

ونوس

تابلوی نوروزی

تابلوی نوروزی

تابلوی نوروزی کنکور

همانطور که میدانید نوروز و زمان کوتاه آن فرصت مناسبی برای درس خواندن هستند. چرا؟ به علت اینکه بسیاری از داوطلبین کنکور سراسری این زمان را از دست میدهند. به سراغ تفریحات رفته و مشغول مراسم نوروزی میشوند، و مهم تر آنکه بسیاری از کنکوری ها از اهمیت این مدت زمان به نظر کم، غافل میشوند.

در موسسه کنکور ونوس، میخواهیم شما را با اهمیت این زمان و برنامه ریزی نوروزی آشنا کرده، سپس به شما کمک کنیم تا برای این مدت برنامه ی کامل و مفیدی تهیه کنید.

 

کلی نگری

یک تابلو را بردارید. به آن تابلوی نوروزی کنکور میگوییم. اطلاعات و کارهایی را که از روزهای ابتدایی درس خواندنتان انجام داده اید روی این تابلو بیاورید. بطور کلی میخواهیم متوجه شویم که در این مدت درس خواندن و مطالعه چقدر توانسته اید تا به جلو بروید. ابتدا بطور جداگانه باید موارد زیر را بررسی کنید.

تمرکز

باید بررسی کنید که میخواهید، روی چه موضوعات و سرفصل های دیگری تمرکز کنید؟ آیا این موضوعات و سرفصل ها اهمیت دارند و آیا وقت و زمانی که به آنها اختصاص میدهید، ارزش دارد یا خیر.

 

ساعات مطالعه

سپس باید تعیین کنید که چقدر وقت دارید. شاید کسی دانش آموز و هم شاغل باشد. شاید وقت کافی در اختیار کسی نباشد. این زمان بستگی به خودتان دارد. یا اینکه چقدر میخواهید برای درس خواندن وقت بگذارید؟ برنامه ریزی کنید و این زمان ها را در روی تابلو یادداشت کنید. حتی اگر تا به حال، برنامه ریزی خاصی را انجام نداده اید این زمان را بر روی تابلوی نوروزی کنکور دست کم، نگیرید.

انتخاب تست ها

برای تابلوی نوروزی کنکور، تعیین کنید که روی چه تست ها و چه سوالاتی باید تمرکز کنید. برخی از سوالات و تست ها ممکن است چندین بار در کنکور سراسری به طور متوالی تکرار شوند. خواندن و یادگیری مفهومی این تست ها اهمیت بالایی دارد و شما را از شر تکراری خواندن دروس نجات می دهد.

اگر در آزمون های آزمایشی شرکت میکنید، بعد از پایان هر آزمون یک ارزیابی کلی با خودتان انجام دهید و نقاط ضعف خود را بررسی کنید. برای هر دسته سوال اولویت تعیین کنید. یک کارنامه ی بازیابی و کارنامه ی اشتباهات درست کنید و براساس آنها سعی کنید از تکرار بپرهیزید.

ونوس

تابلوی نوروزی

تابلوی نوروزی

کدام کتاب ها و کدام منابع

برای خواندن کتابها و منابع نیز اولویت تعیین کنید. اینکه میخواهید اول منابع اصلی را بخوانید و سپس به سراغ کمک آموزشی ها و سپس تستی ها بروید یا به صورت دیگری عمل کنید.

اولویت بندی

در نهایت باید تعیین کنید که در این تابلوی نوروزی کنکور و در این زمان نسبتا کوتاه، میخواهید چقدر و چگونه پیشرفت کنید؟ براساس آزمون های آزمایشی بررسی کنید، در آزمون های بعدی میخواهید چقدر تغییر را مشاهده کنید. اهمیت اولویت بندی را دست کم نگیرید و خودتان را با آزمون هایتان مقایسه کنید. آنها به شما کمک خواهند کرد تا اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید و خط پیشرفت خود را به چشم مشاهده نمایید.

ونوس

تابلوی نوروزی

تابلوی نوروزی

حال برروی این تابلوی نوروزی کنکور جواب هریک را قرار دهید. چهار ستون بکشید و پاسخ هایتان را قرار دهید. در هریک از ستون ها به ترتیب موارد زیر را تعیین کنید.

 ستون اول تابلوی نوروزی کنکور:

آنچه را که تا به حال آموخته اید، به همراه مباحث بنویسید. سپس میزان تسلط خودتان را بر هریک از این مباحث با رنگ دیگری، تعیین کنید. حال بر اساس این نمراتی که به خودتان داده اید مشخص کنید که میخواهید روی کدام موضوع تمرکز کنید. این کار تنها شامل خواندن مجدد نخواهد بود و به رفع اشکال یا رفع نواقص آموزشی یا پرداختن به نقاط قوت  شما نیز خواهد بود.

اولویت ها را تعیین کنید و سعی کنید در زمانی که برای انجام تمامی این موارد دارید، به تمام این اولویت ها برسید. سعی کنید به آن دسته از سوالات که میترسید یا هرگز نتوانسته اید پاسخ دهید یا حتی از نظر شما دشوار هستند پاسخ دهید. آنها را بررسی کنید. سپس سراغ سوالاتی بروید که به خودتان قول داده اید آنها را سفید بگذارید. این کار به شما برای مقابله با این دست از سوالات کمک میکنید.

 ستون دوم تابلوی نوروزی کنکور:

ساعاتی که تمرکز کافی و حوصله و توان کافی برای مطالعه دارید را بنویسید و سپس براساس آنها برنامه ریزی انجام دهید. سپس این ساعات را در انتهای ستون باهم جمع کنید و در نهایت متوجه شوید که چند ساعت مفید برای مطالعه در اختیارتان است. این کار به پراکنده شدن ساعات مطالعه شما کمک بسیاری خواهد کرد.

ستون سوم تابلوی نوروزی کنکور:

سوالات و منابع را اولویت بندی کنید. سعی کنید براساس همان اولویت ها و زمان هایی که در ستون قبلی قرار دهید، به آنها زمان اختصاص دهید. باید در این ستون، سوالات را به سه دسته ی صحیح، نزده، اشتباه تقسیم کرده و بر آن اساس تقسیم بندی را انجام دهید. 

ستون چهارم تابلوی نوروزی کنکور:

براساس تقسیم بندی ها و ثبت نام کنکور و اطلاعات نوشته شده در ستون های قبلی باید تعیین کنید که تلاشتان چقدر خواهد بود. آیا تمام اطلاعات را واقع بینانه درج کرده اید، یا همگی را انتزاعی نوشته اید؟ میخواهید در همین سطح بمانید و یا همین مرحله را برای قبولی مناسب میدانید؟

 

براساس زمان ثبت نام کنکور و زمان برگزاری آن، در تکمیل این تابلو، از هر دو نقطه ی ضعف و قدرتتان استفاده کنید تا به موفقیت برسید. این تابلوی نوروزی کنکور به شما کمک خواهد کرد تا در مدت زمان باقی مانده خود را محک بزنید و همان فرصتی را که تا کنکور قرار است داشته باشید، به نحو احسن استفاده کنید. موسسه کنکور ونوس در تلاش است تا بهترین راهنمایی ها را در اختیار شما قرار دهد. امیدواریم موفق باشید.

 

💢 خرید محصولات ونوس با مشاوره و برنامه ریزی رایگان تا روز کنکور :

@venuspubadviser
@Venusadviser

📞 ۰۲۱۶۶۵۷۰۵۰۷
☎️ ۰۲۱۶۶۵۶۶۹۴۱

🌐 venuskonkur.ir

سامانه پیامکی:
💬 ۱۰۰۰۱۶۸۵

@venuskonkur

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.