برنامه ریزی در ایام عید برنامه ریزی نوروز تعطیلات نوروز چی بخونیم عید چی بخونیم

norooz_logo

سلام به همه دوستای خوبم امروز میخوام درباره اهمیت برنامه ریزی در تعطیلات عید براتون پست بزارم.

تعطیلات نوروز همیشه فرصت خوبی برای تفریح و خوشگذرونی هستش ولی خوب افرادی هم هستن که در کنار تفریح درس هم میخونن، این افراد کسایی هستند که هدف خیلی بزرگتری دارند و این ایام فرصت خوبی هست برای کسایی که عقب هستند از درس ها و شاگرد زرنگ هایی که همه ی درس هارو خوندن این زمان خوبی برای مرور و جمع بندی دروس.

تعطیلات عید واسه دو گروه خیلی مهم هستش، بچهای کنکور و سوم دبیرستانی هایی کهامتحان نهایی رو پیش رو دارند. کنکوری ها که تکلیفشون مشخصه اما سومی ها از الان باید مرور درس هارو شروع کنند تا تو اردیبهشت ماه دچار مشکل نشن.

برای برنامه ریزی عید از همون اول هماهنگی های لازم رو با خانواده داشته باشید که چه روزهایی میخواین به تفریح و عید و بازدید برید. اگه هم جایی نمیرید که خیلی راحتر شد کارتون. افرادی که خونشون خیلی شلوغه میتون به اردوهای تحصیلی برند یا خونه یکی از اقوامی که زیاد شلوغ نیست خونشون. خلاصه یکجایی رو برای درس خوندن فراهم کنید.

پیشنهاد من به شما اینکه یک A4 برای هر درس بردارید و سرفصل های مهم و سوال خیز رو یادداشت کنید تا بدونید چه چیز های رو باید بخونید.
این برگه ارزشش از طلا هم بیشتر چون ماه اخر کنکور شما یک لیست از مباحثی دارید که توش مشکل دارید و با مرور دوباره میتونید بازم نقاط ضعفتون رو برطرف کنید و کلی از رقیباتون سبقت بگیرید.

سعی کنید در روز دو درس ماژور و دو درس مینور مطالعه کنید. از زدن تست غافل نشید چون یک مطالعه اصولی با زدن.تست کامل میشه. سومی ها شما هم از حل کردن.نمونه سوالات سال های قبل غافل نشید نسبت حل سوال تشریحی به زدن تست برای شما ۷۰ به ۳۰ هستش.

سعی کنید مرور کنید نه اینکه درس هارو از اول شروع کنید به خوندن!!! فقط جاهایی که مهم تر هستند و مشکل بیشتری توشون دارید رو مطالعه کاملتری داشته باشید.

از عید نهایت استفاده رو ببرید هم.تفریح کنید و هم درس بخونید امیدوارم همتون امسال به آرزوهاتون برسید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *