پیشرفت در کنکور

برای پیشرفت در کنکور و افزایش تراز کنکور راه های مختلفی وجود دارد. در اولین مرحله سعی کنید در طی هرروز در یک هفته و سپس یک ماه و دو ماه و الی آخر، ساعات مطالعه ی خودتان را افزایش دهید. اگر امروز دو ساعت مفید درس می خوانید، در روز بعد سعی کنید یک ساعت نهایتا به این ساعت اضافه کنید. همینطور تا آخر هفته سعی کنید ساعات مطالعه ی خودتان را برای پیشرفت در کنکور بیشتر کنید. این کار به خسته نشدن شما و همینطور مرور و پراکنده درس نخواندن شما کمک خواهد کرد.

سپس سعی کنید در جایی که برنامه ریزی میکنید این پیشرفت را خاطر نشان کنید. مثلا اگر در کل هفته ده ساعت مطالعه ی مفید داشته اید، این ساعات را بنویسید و در نهایت با هم جمع کنید و سپس هفته ی قبلی را، با هفته ی جاری مقایسه کنید. به این عمل پیشرفت در کنکور میگویند. و همینطور پیشرفت در ساعت مطالعه.

حفظ تعادل

در مبحث پیشرفت در کنکور باید توجه داشته باشید که بعد از یادداشت کردن ساعات مطالعه این نکته را بررسی کنید که برای هر درس، زمانی که را لازم دارد اختصاص داده اید یا خیر! آیا سراغ درس خاصی رفته اید و تنها بر روی آن متمرکز شده اید یا خیر؟! داوطلبین عزیز، باید حفظ تعادل را در پیشرفت در کنکور لحاظ کنید تا خسته و دلزده از یک مبحث یا درس نشوید. سعی کنید درس ها را موازی بخوانید تا ذهنتان را آماده برای یادگیری مجموعه ای از مباحث بکنید.

پیشرفت در کنکور

پیشرفت در کنکور

روش ها

برای روش های پیشرفت در کنکور از برنامه ریزی هایتان غافل نشوید. برای هر درس بر اساس زمان گذاشته شده برای مطالعه ی آن و همینطور برای میزان تسلط بر آن به خودتان از یک تا ده نمره دهید. در این صورت کیفیت مطالعه و پیشرفت در کنکور شما، به روشنی مشخص خواهد شد. سعی کنید اگر روش مطالعه ای که با آن دچار اشتباه می شوید را ترک کنید. از روش های درست مطالعه کمک بگیرید و سعی کنید به یکی از روش های مطالعه عادت کنید تا پیشرفت در کنکور را مشاهده نمایید.

برنامه ریزی

بطور عمده، ما دو نوع برنامه ریزی را به شما پیشنهاد میدهیم. یکی برنامه ریزی راهبردی و دیگری برنامه ریزی شخصی. در برنامه ریزی راهبردی، اگر دانش آموز هستید باید آزمون هایی را که شرکت میکنید با برنامه های درسی مدرسه تان هماهنگ کنید. سعی کنید پیش از روند معلم و مدرسه پیش نروید تا دچار استرس و سردرگمی در فهم مطالب برای پیشرفت در کنکور نشوید. سعی کنید از آزمون های آزمایشی استفاده کنید و برنامه ریزی خودتان را براساس ضعف هایتان در آن آزمون ها و به میزان پیشرفت در آنها، بسنجید.

برنامه ریزی شخصی، باید براساس ویژگی ها و نحوه ی مطالعه ی خودتان برای روزهایتان برنامه بنویسید. سعی کنید به برنامه ریزی ها عمل کنید و در صورت بی حوصله بودن برای درس خواندن فقط برنامه ریزی کنید. در نهایت و در آخر هفته خودتان میتوانید پیشرفت در کنکور را پیدا کنید.

ونوس

پیشرفت در کنکور

پیشرفت در کنکور

کیفیت مطالعه در پیشرفت در کنکور

یک روش شفاف و بدون ابهام را در مطالعه ی کنکور پیش بگیرید. خودتان را بشناسید و نقاط قوت خود را پیدا کنید. یک ارزیابی شفاف و واضح راجع به کیفیت مطالعه ی خودتان داشته باشید. خود آگاهی شما، میتوانید پیشرفت در کنکور شما باشد. به یاد داشته باشید کسانی که از این ویژگی برخوردار نباشند مدام از این شاخه به آن شاخه میپرند، و نیمی از انرژی و وقت خود را برای یافتن این موارد هدر می دهند.

خود آگاهی

سعی کنید از درس هایی که بلد هستید شروع کنید و در لابلای مطالعه، دروسی که بلد نیستید یا در آنها ضعیف هستید را بگنجانید. برروی یک درس تمرکز نکنید، چون اینکار در فرسایشی شدن درس خواندن شما، اختلال ایجاد می کند. این کار به کشف روش درس خواندن شما و همینطور خودآگاهی شما کمک خواهد کرد. شما بهترین کسی هستید که می توانید خودتان را مدیریت کنید. شناخت شما به همراه توانایی های شما میتواند در گرفتن بهترین نتیجه در کنکور و همینطور پیشرفت در کنکور به شما کمک نماید.

خود آزمونی

سعی کنید بعد از یک مدت مشخص در مطالعه مباحث مهم و پرتکرار کنکوری، در انتهای هر هفته یک امتحان از همین مباحث از خودتان بگیرید. با این کار اشتباهات خودتان را در هر مبحث بطور جداگانه پیدا می کنید. چون در ماه های ابتدایی مطالعه، گرفتن تست های جامع برای اصطلاحا خود آزمونی سخت تر است. این کار روند پیشرفت شما را نشان خواهد داد.

پیشرفت در کنکور

پیشرفت در کنکور

تراز کنکور

اگر به فکر افزایش تراز هستید، باید ساعت مطالعه ی خودتان را بیش از پیش کنید. خب این مسئله شاید به ظاهر ساده و طبیعی باشد، اما به عمل کار برآید، به سخن دانی نیست! مثلا برای کسب تراز هفت هزار، باید در حد همین تراز کنکور مطالعه کنید، و همینطور اگر ساعت مطالعه ی مفید خود را بالا ببرید می توانید به تراز های بالاتر دست پیدا کنید. یک برنامه ی مطالعه ی حرفه ای می تواند در رسیدن به تراز کنکور بالا شما را یاری کند.

لزوم استمرار

برای این امر، همانطور که گفته شد سعی کنید شیوه ی مطالعه ی درست و مناسبی را انتخاب کنید. مثلا اگر کنکور تجربی را در پیش دارید، درسی را که ضریب بالایی در این کنکور دارد را انتخاب کنید و هرروز این درس را بخوانید و هرگز از آن غافل نشوید. برای درس هایی مثل ریاضیات و فیزیک که محاسبه کردنی هستند، فاصله ایجاد کنید و آنها را در روزهای جداگانه بخوانید. این کار به افزایش تراز کنکور شما کمک خواهد کرد.

تست زنی

روش های صحیح تست زنی را انتخاب کنید تا تراز کنکور خودتان را افزایش دهید. در امر تست زنی تنها به این مبحث متکی نشوید، و سوال های تشریحی را هم در کنار آنها حل کنید. برخی از درس ها نیازمند این هستند که بیشتر از تست زنی و جواب به سوالاتشان، خوانده شود. سعی کنید این درس ها را متمایز کرده و روزانه مطالعه کنید. مانند زیست شناسی.

 

بطور کلی و خلاصه، برای افزایش تراز در کنکور باید ابتدا تشخیص دهید که به فکر چه رتبه ای هستید و در جهت آن تلاش نمایید. سپس برای پیشرفت در کنکور سراسری امسال، باید طبق آنچه که گفته شد سعی در تغییر مطالعه به یک شیوه ی مطالعه ی درست، استفاده از برنامه ریزی راهبردی و شخصی و حفظ تعادل در مطالعه دروس استفاده نمایید.

 

💢 خرید محصولات ونوس با مشاوره و برنامه ریزی رایگان تا روز کنکور :

🌐 http://venuskonkur.ir

📞 ۰۲۱۶۶۵۷۰۵۰۷
☎️ ۰۲۱۶۶۵۶۶۹۴۱
💬 ۱۰۰۰۱۶۸۵

🎥 @venuspubtv

@venuskonkur

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *