آموزش تست زنی کنکور:

تنها مطالعه دروس و یادگیری آن ها برای موفقیت در کنکور کافی نیست. کنکور یک آزمون است با تست های فراوان از دروس اختصاصی و عمومی. شما باید تست زنی کنکور را یاد بگیرید. در هر درس تست زنی کنکور را به شیوه ی اصولی همان درس بیاموزید تا بتوانید این غول بزرگ را شکست دهید.

تست زنی کنکور

تست زنی کنکور

برای تست زنی کنکور باید نکاتی را بدانید که این نکات به شرح زیر می باشند:

نکته ی اول: اولویت بندی اختصاصی ها

بسیاری از سوپر استار های کنکور و هم چنین مشاوران در تست زنی کنکور توصیه می کنند دروس دفترچه اختصاصی را به همان ترتیب خود دفترچه پاسخ دهید. این مهم شیوه ی اصولی تست زنی کنکور است اما گاهی به طور مثال شما داوطلب کنکور ریاضی هستید و در درس فیزیک تسلط بسیار بالایی دارید ابتدا سوال های ریاضی را پاسخ می دهید اما با توجه به این که تسلط شما در این درس کمتر از فیزیک است وقت زیادی را صرف سوالات ریاضی می کنید.

شما در اینجا متحمل ضرر خواهید شد چرا که در فیزیک که در تست زنی کنکور آن تسلط بالایی داشته اید وقت کمی در اختیار دارید و نمی توانید به خوبی سوالات را پاسخ دهید. توصیه من به شما این است درس ها با توجه به میزان تسلط خود پاسخ دهید اما به یک باره و در جلسه کنکور این رویه را پیش نگیرید در آزمون های فراوان قبل از آزمون کنکور خود را آزمون و خطا کنید تا رویه اصلی خود را مشخص و تثبیت کنید. در هر درس ابتدا سوالات ساده را پاسخ دهید و سپس سراغ سوالات دشوار و سخت بروید.

نکته ی دوم: به ضعف رقیبان توجه کنید

در تست زنی کنکور این جمله به چه معناست؟ همانطور که می دانید در تست زنی کنکور شما در رقابت با داوطلبان دیگر هستید بنابراین برای پیشی گرفتن از رقیبان خود باید بدانید نقطه ی ضعف رقیبان شما چیست. چرا که درس هایی که دیگر داوطلبان در آن ها ضعف دارند می توانند موجب پیروزی و موفقیت شما در تست زنی کنکور شوند.

در هر گروه داوطلبین از درس هایی بیزار هستند به طور نمونه در گروه گروه انسانی داوطلبان از درس ریاضی بیزارند و در تست زنی کنکور به این درس توجه نمی کنند یا در گروه تجربی درس های ریاضی و فیزیک کمتر مورد توجه قرار می گیرند. هم چنین در گروه ریاضی داوطلبان توجه کمتری به درس شیمی نشان می دهند برای موفقیت در تست زنی کنکور شما بسته به این که داوطلب کدام گروه و رشته هستید می توانید با تسلط بر ضعف رقبای خود بتوانید از آن ها پیشی بگیرید.

نکته ی سوم: فن تست زنی کنکور

در تست زنی کنکور گاهی برای یافتن پاسخ یک تست لازم نیست شما همه ی مطالب یک تست را بدانید حتی با آگاهی از بخشی از تست می توانید به راحتی پاسخ آن تست را پیدا کنید. البته شایان ذکر است دست یابی به چنین مهارتی مستلزم تمرین و تکرار فراوان در هنگام مطالعه و تست زنی کنکور قبل از آزمون سراسری است.

تست زنی کنکور

تست زنی کنکور

نکته ی چهارم: در محاسبات سراغ راه حل های طولانی نروید

در تست زنی کنکور در درس های محاسباتی مثل درس‌های فیزیک و شیمی و ریاضی، که تست ها در ان ها به صورت مسئله هستند طراح نمی خواهد که شما با یک راه حل طولانی پاسخ را پیدا کنید.بلکه یک راه حل کنکوری مد نظر طراح سوال است پس اگر مشاهده کردید راه حل شما طولانی است بدانید مسیر را اشتباه طی می کنید. تمرینات تست زنی خود را در حین جلسه کنکور فراموش نکنید و طبق همان تمرینات در تست زنی کنکور پیش بروید.

در تست زنی کنکور راه حل مهم نیست بلکه رسیدن به پاسخ نهایی مهم است اما برای رسیدن به این پاسخ باید از دقت فراوان برخوردار باشید و دچار تله های تستی در تست زنی کنکور نشوید.

نکته پنجم:جواب هر تست را همان لحظه بدهید

در مواجه با تست ها در تست زنی کنکور شما باید آنقدر مهارت داشته باشید تا سوال هایی که ممکن است شما را دچار شک و تردید کند تنها با یک نگاه تشخیص دهید. هنگامی که زمان و انرژی خود را صرف یک تست می کنید اما به تردید می رسید هرگز پاسخ آن را به بعد موکول نکنید. به دلیل اینکه اگر دوباره سراغ ان تست برگردید زمان زیادی را از دست خواهید داد پس یا سوالات شک دار را در همان ابتدا مشخص کنید یا اینکه بعد از صرف انرژی پاسخ را همان لحظه انتخاب کنید.

نکته ی ششم: با تکنیک در تست زنی کنکور پیش بروید

در تست زنی کنکور باید بدانید هر فرد- هر درس- هر مبحث دارای تکنیک تست زنی مختص به خود است. نمی توانید بدون تکنیک تست زنی کنکور در این آزمون موفق شوید. ابتدا در هر درس سوالات ساده را پیدا کنید و سریعا به آن ها پاسخ دهید. تا بتوانید خیال خود را حدودی آسوده کنید در گام بعدی تست زنی کنکور در هر درس سراغ سوالات دشوار بروید باید آنقدر در تست زنی کنکور مهارت داشته باشید که بتوانید با یک نگاه درجه ی سختی سوال را متوجه شوید و یا بفهمید سوال می تواند دارای تله ی تستی و یا از دسته سوالات شک دار باشد یا خیر.

سپس هر سوال را که خواندید با توجه به مطالعات و تلاش ها و همچنین تکنیک هایی که قبل از جلسه آموخته اید تیپ تست را تشخیص بدهید یعنی تشخیص بدهید سوال دارای چه نوع تیپ تستی است و با کدام تکنیک را حت تر می توان به پاسخ رسید. لازمه ی این مهم مهارت و تلاش بسیار است. همچنین این روش به شما کمک می کنید تا در وقت خود صرفه جویی کنید.

تست زنی کنکور

تست زنی کنکور

نکته هفتم: دقت فراوان

در تست زنی کنکور یکی از مشکلات عده ی کثیری از داوطلبان بی دقتی است. یعنی داوطلب م به خوبی مطالب را مطالعه کرده و هم از تکنیک تست زنی کنکور برخوردار است اما هنگام پاسخگویی و یافتن پاسخ نهایی یک تست دقت کافی ندارد و با بی دقتی زحمات خود را هدر می دهید.

برای حل و رفع این مشکل شما باید قبل از آزمون سراسری خود و در جهت مهارت تست زنی کنکور خود در آزمون های بسیاری شرکت کنید و آرام آرام سعی کنید بی دقتی خود را از بین ببرید به طور مثال پاسخ سوال عدد ۳ است اما شما با عدم دقت کافی گزینه ی ۳ را انتخاب می کنید که موجب هدر رفتن زحمات می شود. با تمرکز و دقت فراوان در تست زنی کنکور پیش بروید.

نکته ی آخر در تست زنی کنکور این است که در دو هفته پایانی شرایط و محیط کنکور را برای خود شبیه سازی کنید و هر سه روز یک بار یک آزمون بدهید حتی در خانه و وقتی که تا آزمونی بعدی دارید سوالات آزمون داده شده را بررسی کنید.

 

💢 خرید محصولات ونوس با مشاوره و برنامه ریزی رایگان تا روز کنکور :

@Venusadviser
@venuspubadviser

☎️ ۰۲۱۶۶۵۶۶۹۴۱
📞 ۰۲۱۶۶۵۷۰۵۰۷

🌐 venuskonkur.ir

💬 ۱۰۰۰۱۶۸۵

@venuskonkur

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.