آموزش تست زنی فیزیک:

درس فیزیک یکی از دروس مهم کنکور های ریاضی و تجربی است. این درس و تست زنی فیزیک برای داوطلبان هر دو گروه به خصوص گروه ریاضی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. شیوه ی مطالعه درس فیزیک و همچنین تست زنی فیزیک همواره از دغدغه های مهم داوطلبان می باشد. با ما همراه باشید.

تست زنی فیزیک

تست زنی فیزیک

روش مطالعه درس فیزیک:

برای موفق شدن در تست زنی فیزیک باید از یک روش مطالعه اصولی و مناسب برخوردار باشید. قبل از اینکه در کلاس درس حاضر شوید مطلب که قرار است استاد به عنوان درس جدید تدریس کند را پیش خوانی کنید. در کلاس درس سعی کنید همه چیز را به خوبی یاد بگیرید و هر سوال یا ابهامی در ذهن تان وجود دارد آن را رفع نمایید. بعد یادگیری در کلاس درس حال برای تست زنی فیزیک دوباره مطالب را به خوبی و دقیق مطالعه کنید و بلافاصله تست های مبحثی که خواندید را بزنید.

بعد از تست زنی فیزیک در مبحث خوانده شده حال پاسخ نامه ی تشریحی را بررسی کنید تا بتوانید ایراد های خود را رفع نمایید. در این هنگام از خلاصه نویسی غافل نشوید تمام مطلبی را که خوانده اید و همچنین فرمول ها و نکات تستی آن مطلب را دقیق خلاصه نویسی کنید تا بعدا بتوانید با آسودگی آن ها را مرور کنید.

تست زنی فیزیک

تست زنی فیزیک

تست زنی فیزیک:

برای تست زنی فیزیک بعد از مطالعه مطالب و خلاصه نویسی شروع به تست زنی کنکور سال های گذشته کنید. برای تست زنی فیزیک یک منبع مناسب و خوب تهیه کنید که دارای تست های مفید و کاربردی و پر تکرار کنکور باشد. هرگز از چند منبع استفاده نکنید چراکه استفاده از چند منبع فقط موجب سردرگمی شما می شود و شما را از هدف اصلی دور می کند. یک منبع جامع و خوب تهیه کنید و تمرکز خود را روی آن بگذارید.

بعد از آن که چندین تست مختلف را حل کردید مطالب خلاصه نویسی مبحث مورد نظر را دوباره مرور کنید و اگر چیز جدیدی را یافته بودید یا به نکته ای مهم برخورد کرده بودید آن را به خلاصه نویسی خود اضافه کنید. این موضوع در تست زنی فیزیک چه در دوران جمع بندی و چه در دوران مرور سریع کمک بسیاری به شما خواهد کرد. نکته ی دیگر تست زنی فیزیک این است که  فرمول ها را دسته بندی کنید برای مثال در مبحث حرکت شناسی فرمول ها را به صورت نمودار درختی دسته بندی کنید تا ذهن شما در تست زنی فیزیک در جلسه کنکور قادر به تفکیک سازی و یافتن فرمول مورد نظر باشد.

تنها به حل کردن چند تست اکتفا نکنید از هر مبحث تست های فراوانی حل کنید تا هم سرعت عمل خود را بالا ببرید و هم با آزمون و خطا ضریب خطای خود را کاهش دهید. اپر داوطلب ریاضی هستید هر روزه تست زنی فیزیک را در برنامه ی خود داشته باشید و اگر داوطلب تجربی هستید برای تست زنی فیزیک یک روز در میان تعداد مناسبی تست را کار کنید تا مطالب به خوبی در ذهن شما تثبیت شوند.

آموزش تست زنی فیزیک

در تست زنی فیزیک در جلسه کنکور وقت شما محدود است قبل از جلسه و در مدت زمان طولانی که در اختیار دارید باید آنقدر تست ها با تیپ بندی های مختلف را کار کرده باشید که با حین جلسه کنکور و تست زنی فیزیک تنها با یک نگاه میزان سختی یک تست را متوجه شوید. در تست زنی فیزیک هنگامی که یک تست را می خوانید ابتدا صورت سوال را دقیق بخوانید چرا که بسیاری از تست ها دارای تله می باشند. در آخر به واحد درخواستی تست توجه کنید تا بتوانید به خوبی پاسخ را پیدا کنید.

هرگز یک مبحث را از تست زنی فیزیک حذف نکنید شاید همان مبحث تست خیز باشد و شما با یک مطالعه و تست زنی اصولی بتوانید به راحتی سوال های آن مبحث را پاسخ دهید. بعد از تست زنی فیزیک از مطالعه پاسخ نامه ی تشریحی غافل نشوید شاید در هر پاسخ شما یک نکته ی جدید و کنکوری را یاد بگیرید.

مباحث پر تست مثل سینماتیک را به طور جدی مطالعه کنید و تست های زیادی را از این مباحث حل کنید تا با تیپ بندی سوالات کنکور آشنا شوید و بتوانید در مدت زمان کم سوالات را به درستی و دقیق پاسخ دهید.

تست زنی فیزیک

تست زنی فیزیک

بررسی یک تست کنکور در تست زنی فیزیک:

در مواجه با یک تست یا آن تست یک سوال تعریفی است و شما باید با استفاده از مفاهیم و تعریف هایی که به ذهن سپرده اید پاسخ را پیدا کنید جالب است بدانید پاسخگویی به این دسته از سوالات در تست زنی فیزیک بسیار راحت است و شما می توانید نمره ی اینگونه تست ها را به آسانی بگیرید. یا سوال به گونه ای است که شما باید از فرمول هایی که به ذهن سپرده اید استفاده کرده و پاسخ را پیدا کنید.

گاهی شما صورت سوال را به خوبی متوجه شده اید هم چنین فرمول را نیز می دانید اما باید بیش از یک مجهول را پیدا کنید. در این هنگام شما یک مجهول فرعی و یک مجهول اصلی می خواهید گاهی ابتدا با قرار دادن پارامتر ها در یک فرمول باید مجهول فرعی و سپس مجهول اصلی را پیدا کنید اما گاهی شما باید چند فرمول را با هم ترکیب کرده و مجهول فرعی و نهایتا مجهول اصلی را پیدا کنید.

در تست زنی فیزیک یکی از مشکلات و سوالات سخت و دشوار این است که شما در مواجه با یک تست نمی توانید فرمول متناسب با آن را پیدا کنید. به طور کلی بسیاری از داوطلبان همین موضوع را مشکل اصلی تست زنی فیزیک می دانند. اگر شما مفاهیم را به خوبی متوجه نشده باشید هرگز نمی توانید در مواجه با این دسته از تست ها موفق شوید. اما راه حل چیست؟ راه حل اینگونه از تست ها به این صورت است که شما باید پارامتر ها را شاخص گذاری مفهومی کنید. یعنی باید بتوانید پارامتر شاخص را از میان پارامتر ها متوجه شوید و از طریق آن فرمول مورد نیاز را پیدا کنید.

 

💢 خرید محصولات ونوس با مشاوره و برنامه ریزی رایگان تا روز کنکور :

🌐 http://venuskonkur.ir

@Venusadviser
@venuspubadviser

☎️ ۰۲۱۶۶۵۶۶۹۴۱
📞 ۰۲۱۶۶۵۷۰۵۰۷
💬 ۱۰۰۰۱۶۸۵

🎥 @venuspubtv

@venuskonkur

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.