تست زنی ریاضی

تست زنی ریاضی یک مبحث بسیار کاربردی در کنکور سراسری است. در باور همگان شاید این مهم کاری سخت و حوصله سر بر باشد اما با تلاش و همت می توان بر این موضوع غلبه کرد و با تمرین و تکرار درصد خوبی را در این درس کسب نمود. لازمه ی تست زنی ریاضی این است که نکات و مسائلی را بیاموزیم و اصولی پیش برویم تا بتوانیم در تست زنی ریاضی موفق شویم.

تست زنی ریاضی

تست زنی ریاضی

گام اول: اعتماد به نفس

در اولین گام نسبت به خود اعتماد داشته باشید. هرگز نگوید من نمی توانم در تست زنی ریاضی موفق شوم. حتی گاهی داوطلبان این درس را حذف می کنند. که کاری بسیار اشتباست. به خود بگویید من با تکرار و تمرین می توانم موفق شوم. من با یادگیری اصولی تست زنی ریاضی می توانم در این درس درصد خوبی را کسب کنم.

گام دوم: ریاضی را مفهومی و عمیق بخوانید

هرگز ریاضی را روزنامه وار یا بدون قلم و کاغذ نخوانید. در ریاضی همه مباحث به هم مربوط می شوند پس برای موفقیت در این درس و تست زنی ریاضی این درس را اصولی بخوانید. عمیق و مفهومی یاد بگیرید هرگاه مبحثی را درک نکردید از آن نگذرید سعی کنید از راه های مختلف شیوه ای بیاموزید تا بتوانید بر آن مبحث تسلط پیدا کنید. همواره وقتی میخواهید درس ریاضی را مطالعه کنید و تست زنی در آن را بیاموزید یک کاغذ و یک خودکار در دست داشته باشید و مدام روی کاغذ تمرین کنید برای خود توضیح دهید در این مسئله چه اتفاقی رخ داده و راه حل آن چیست؟ نکته ی تستی این مبحث چیست؟ بدون کاغذ و خودکار مطالعه و تست زنی ریاضی غیرممکن است.

گام سوم: اولین منبع شما کتاب درسی است

مهم ترین و اولین منبع شما کتاب درسی تان است. هنگام مطالعه و قبل از تست زنی ریاضی ابتدا مفاهیم کتاب درسی را به صورت دقیق و عمیق بخوانید و بفهمید. جزوه ی معلم خود را بخوانید و سپس از کتاب های درسی که منابع مفیدی برای درس ریاضی می باشند استفاده کنید. هر کتاب و یا هر منبعی را استفاده نکنید با پرس و جو یک منبع کمکی مناسب را یافته و از آن کمک بگیرید. بعد از آن که دریافتید مطلب را بخوبی آموخته اید حال شروع به تمرین کنید و سوال های زیادی را را حل کنید. سپس با یادگیری اصول تست زنی ریاضی سراغ تست زدن در مبحث خوانده شده بروید.

گام چهارم: در یادگیری ریاضی صبور باشید

وقتی می خواهید یک مطلب را بیاموزید صبور باشید اگر در تلاش اول نتوانستید بیاموزید بی خیال نشوید. صبوری به خرج دهید و دوباره تلاش کنید تا موفق شویدو به خود بگویید باید اشتباهم را پیدا کنم. با آرامش پیش بروید.

گام پنجم: هنگام مطالعه درس ریاضی و تست زنی ریاضی تمرکز داشته باشید

هرگز وقتی ذهن تان خسته است و یا بی حوصله هستید و یا از تمرکز کافی بهره مند نیستید سراغ ریاضی نروید. در مطالعه ریاضی و اصول تست زنی ریاضی شما باید وقتی از تمرکز بالا و آرامش خوبی برخوردار هستید سراغ این درس بروید.

گام ششم: به حفظ کردن فرمول ها اکتفا نکنید

هرگز در تست زنی ریاضی فکر نکنید همین که فرمول ها را حفظ کنید کافی است. شما باید هر فرمول را مفهومی یاد بگیرید و کاربردش را بدانید. هر فرمول را در ذهن خود اثبات کنید تا در ذهن تان ماندگار شود. برای هر فرمول مسائل زیادی را حل کنید و تست های زیادی را تمرین کنید تا فرمول در مغزتان تثبیت شود.

گام هفتم: خلاصه نویسی فراموش نشود

یادگیری و تست زنی ریاضی زمان بر است شما نمی توانید این مهم را دوباره در روز های آخر کنکور انجام دهید پس برای ریاضی یک دفتر خلاصه نویسی تهیه کنید. بعد از خواندن هر مبحث آن را زبان خود و به صورت روان و ساده برای خودتان خلاصه برداری کنید تا در روز های آخر راحت بتوانید مطالب را مرور کنید.

گام هشتم: تمرین تمرین تکرار

برای دست یابی به رمز های تست زنی ریاضی و تسلط کافی در این درس همواره تمرین و تکرار کنید سعی کنید حداقل ۵ روز در هفته تمرین ریاضی و تست زنی ریاضی را در برنامه خود داشته باشید.

گام نهم: از تمرین سوالات کنکورهای سراسری گذشته غافل نشوید

برای تسلط در تست زنی ریاضی به طور مرتب و پر تکرار سوالات کنکور سال های گذشته را تمرین کنید.

تست زنی ریاضی

تست زنی ریاضی

گام دهم:

یکی از نکات مهم تست زنی ریاضی این است که همه ی مطالب کتاب را بخوانید. مطالب را به آسان و سخت دسته بندی کنید و همه ی مطالب را مطالعه کنید.

گام یازدهم: به پاسخی که می رسید اعتماد کنید.

بعد از خواندن سوال برای حل آن و تست زنی ریاضی بسیار تمرین کنید خودتان راه حل بسازید و به پاسخ برسید. سریع سراغ پاسخ نامه نروید. حتی اگر راه حل و پاسخ تان اشتباه است خیلی بهتر است تا زحمت فکر کردن را به خود ندهید.

گام دوازدهم:استفاده از ماشین حساب ممنوع

همانطور که می دانید در کنکور نمی توانید از ماشین حساب استفاده کنید بنابراین سعی کنید محاسبات را به صورت ذهنی انجام دهید.

گام سیزدهم:هر راه حلی می توانید به کار بگیرید

در کنکور راه حل مهم نیست پاسخ آخر مهم است بنابراین هر راه حلی می توانید به کار بگیرید.

گام چهاردهم: زمان مهم است

زمان در کنکور بسیار پر اهمیت است. با تکرار و تمرین فراوان و حل نمونه تست های زیاد تکنیک تست زنی ریاضی خود را افزایش دهید.

تست زنی ریاضی

تست زنی ریاضی

گام پانزدهم:از یک استاد ریاضی کمک بگیرید.

اگر در هنگام مطالعه و تست زنی ریاضی به مشکل برخوردید می توانید از یک استاد ریاضی کمک بگیرید تا به شما کمک کند. بهتر است از یک فرد خبره کمک بگیرید. استاد ریاضی می تواند در بحث تست زنی ریاضی سریع متوجه اشکالات شما شود و شما را کمک کند تا به نتیجه ی مطلوب برسید.

بنابراین تست زنی ریاضی نیازمند این مطلب است که شما با توجه به آنچه گفته شد پیش بروید تا بتوانید یک درصد و تراز خوب در درس ریاضی به دست آورید.

 

💢 خرید محصولات ونوس با مشاوره و برنامه ریزی رایگان تا روز کنکور:

@Venusadviser
@venuspubadviser

☎️ ۰۲۱۶۶۵۶۶۹۴۱
📞 ۰۲۱۶۶۵۷۰۵۰۷
💬 ۱۰۰۰۱۶۸۵

🌐 venuskonkur.ir

@venuskonkur

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.