دو رشته ی مهم زبان و هنر، موارد پر طرفداری در حوزه ی کنکور هستند که ما قصد داریم شما را بهتر و بیشتر با جزئیات مربوط به آنها آشنا کنیم. کنکور زبان و کنکور هنر هر دو در کنار مابقی رشته های اصلی در زمان خاصی برگزار میشوند. پس اگر قصد شرکت در یکی از این دو رشته را دارید، باید موارد مربوط به آنها را پیگیری کرده و مد نظر داشته باشید.

کنکور زبان

کنکور زبان مانند مابقی شاخه های کنکور سراسری است. برای داوطلبینی که قصد دارند منحصرا در رشته ی زبان تحصیل کنند. کنکور زبان تنها به زبان انگلیسی برای تحصیل ختم نمیشود. اگر علاقه مند هستید، شما میتوانید پس از قبولی در کنکور زبان به خواندن زبان آلمانی یا فرانسه یا روسی یا .. بپردازید. برای این امر باید در زمان ثبت نام، یکی از این زبان ها را برای امتحان و یا کنکور زبان انتخاب کنید.

 

کنکور زبان

کنکور زبان

ثبت نام کنکور زبان

ثبت نام در کنکور زبان مانند ثبت نام  سایر رشته ها میباشد. کنکور زبان و امتحان آن در کنار سه رشته ی اصلی که تجربی و ریاضی و علوم انسانی هستند برگزار میشود. شما میتوانید تنها همین رشته را به عنوان رشته ی اصلی و امتحانی خود در کنکور انتخاب کنید. یا خیر. به عنوان یک رشته ی شناور و دوم در زمان ثبت نام، در کنار رشته ی اصلی دیگری امتحان بدهید و در هرکدام که پذیرفته شدید، انتخاب رشته کنید.

موارد کنکور زبان

کنکور زبان، دو دفترچه ی سوال دارد. عمومی و تخصصی. دفترچه اول سوالات عمومی را شامل میشود. و با مابقی رشته های کنکور مشترک است. مثل ادبیات فارسی، عربی، دینی و زبان انگلیسی که ۲۵ سوال را شامل میشود. تمامی سوالات این دفترچه شامل ۱۰۰ سوال هستند.

دفترچه ی سوالات تخصصی ۷۰ سوال دارد. بسته به زبان انتخابی شما در زمان ثبت نام این دفترچه شامل سوالات تخصصی زبان انگلیسی یا فرانسه یا آلمانی یا .. است.

رشته های کنکور زبان

برای انتخاب رشته ی دلخواهتان در کنکور زبان به این نکته توجه کنید که به کدامیک از زیر شاخه های آن علاقه دارید. بطور مثال رشته ی مترجمی و ادبیات انگلیسی امروزه توجه بسیاری از داوطلبین و دانشجویان دانشگاهی را به خود جلب کرده است. همچنین میتوان به رشته ی آموزش زبان انگلیسی یا آلمانی یا فرانسوی یا روسی و.. اشاره کرد.

 

کنکور زبان

کنکور زبان

ضرایب دروس کنکور زبان

زبان و ادبیات فارسی با ضریب ۴، عربی ضریب ۲، دین و زندگی ضریب ۳ ، زبان انگلیسی عمومی ضریب ۲، زبان تخصصی ضریب ۴٫

سعی کنید که با توجه به ضرایب و اهمیت دروس برای آنها وقت خواندن و مطالعه قرار دهید. طبق یک مشاوره ی کلی برای ادبیات فارسی و زبان تخصصی به علت ضریب بالاتر میتوان زمان کافی نسبت داد . سعی کنید درسی رو در این لیست حذف نکنید. این کار به شما در رقابت و کم آوردن در مابقی سوالات کمک خواهد کرد. به عنوان جبران به دروس عمومی نگاه کنید و آنها را به هیچ عنوان کنار نگذارید.

بودجه بندی کنکور زبان

در بخش سوالات تخصصی ۱۰ سوال مربوط به گرامر بوده . ۱۵ سوال مربوط به لغات است. ۵ سوال هم برای ترتیب واژه بوده، و ۱۰ سوال بعد از اینها مربوط به کاربرد زبان هستند. ۱۰ سوال برای کلوز تست بوده، ۲۰ سوال پس از آن برای محک زدن شما در بخش ریدینگ خواهند بود.

در کنکور زبان تجربه و آشنایی با کلمات و گرامر از هر چیز دیگری مهم تر هستند.

ونوس

کنکور هنر

کنکور هنر

کنکور هنر

برخلاف تصور اغلب داوطلبین، کنکور هنر آزمون ساده ای نیست. مگر آنکه برای آن وقت گذاشته شود و منابع درست آن خوانده شود. اگر به رشته های هنری علاقه مند هستید یا قصد تغییر رشته دارید این کنکور را از دست ندهید.

کنکور هنر دو مرحله ی مهم دارد. برخلاف اکثر رشته ها که فقط بطور تئوری آزمون میدهند، کنکور هنر بخش عملی یا مصاحبه نیز دارد و این بخش عملی در کنکور هنر، ضریب بالایی را به خود اختصاص داده است. ثبت نام کنکور هنر مانند مابقی کنکور های رشته های دیگر است. لازم به ذکر است که این کنکور، مانند کنکور زبان حالت شناور دارد و میتواند به عنوان مورد آزمون دوم در کنار رشته ی اول و اصلی انتخاب شود.

کنکور هنر و آزمون عملی

رشته های موجود در کنکور هنر که آزمون عملی را دارند یا ندارند، متمرکز و نیمه متمرکز هستند. متمرکز یعنی آنهایی که رتبه ی داوطلب در آنها مهم است و آزمون عملی ندارد.  و رشته های نیمه متمرکز آنهایی هستند که هم رتبه مهم است و هم آزمون عملی از داوطلب گرفته میشود. از رشته هایی که آزمون عملی دارند میتوان به: نقاشی، مجسمه سازی، نگارگری، بازیگری و .. نام برد.

 

کنکور هنر

کنکور هنر

برای امتحان عملی کنکور هنر شما ابتدا باید در یک رشته محل نیمه متمرکز قبول شوید و سپس در آزمون عملی آن رشته شرکت کنید. برخی از رشته ها مانند ادبیات نمایشی و آهنگسازی و موسیقی و.. فقط در شهر تهران برگزار میشوند.

موارد کنکور هنر

در کنکور هنر مانند کنکور زبان دو دفترچه ارائه میشود، که در دفترچه عمومی همان دروس عمومی مثل زبان و ادبیات فارسی، عربی، دینی، و زبان انگلیسی ارائه میشود.

برای بخش دروس تخصصی، با توجه به نوع زیرگروه انتخابی متفاوت است. موارد کنکور هنر شامل : درک عمومی هنر، درک عمومی هنر، ریاضی فیزیک، ترسیم فنی، خلاقیت تصویری و تجسمی، خلاقیت نمایشی، خلاقیت موسیقی وخواص مواد هستند. هرکدام بسته به نوع رشته ضرایب مختلفی دارند.

شما ابتدا با توجه به رشته ای که میخواهید انتخاب کنید و زیرگروه آن رشته و ضرایب آن، باید برنامه ریزی خود را طبق اهمیت آنها برنامه ریزی کنید. این نکته را هم مد نظر داشته باشید که براساس علاقه ی خود آنها را انتخاب کنید.

ضرایب در کنکور هنر

ضرایب امتحان عملی برای کنکور هنر به ترتیب برای رشته های ارتباط تصویری، نقاشی، هنرهای تجسمی و طراحی لباس ۴ – مجسمه سازی ۴ – طراحی صنعتی ۴ – نمایش ۴ – ساز و موسیقی ۶ و آهنگ سازی ۴ است.

همانطور که مشاهده میکنید، برای کنکور هنر بخش عملی و امتحان آن بسیار مهم است. اگر نتوانستید در آزمون عملی یک رشته نیمه متمرکز شرکت کنید، سعی کنید در رشته متمرکزی که پذیرفته شده اید سرمایه گذاری کنید.

بطور خلاصه کنکور هنر و کنکور زبان طرفداران خاص خود را دارند. مهم تر اینکه شناور هستند و در کنار یک کنکور رشته ی دیگر قابل آزمون دادن هستند. با کمی پیگیری و تلاش و توجه میتوانید در زیر رشته های جذاب آنها قبول شوید. موفق باشید.

 

💢 خرید محصولات ونوس با مشاوره و برنامه ریزی رایگان تا روز کنکور :

🌐 http://venuskonkur.ir

📞 ۰۲۱۶۶۵۷۰۵۰۷

☎️ ۰۲۱۶۶۵۶۶۹۴۱
💬 ۱۰۰۰۱۶۸۵

🎥 @venuspubtv

@venuskonkur

۱ دیدگاه. ارسال دیدگاه

سلام استاد عالی هستی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *